Plecaki dla młodzieży

Modne plecaki dla chłopców i dziewczyn naszego ZSO Olsztyn? Żaden problem! Gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości gdzie w Olsztynie kupić tani plecak dla siebie – przygotowaliśmy dla Was ranking najlepiej przyjętych plecaków młodzieżowych w roku 2020!

Które plecaki wybrali nasi czytelnicy – ZSO Olsztyn?

plecak młodzieżowy olsztyn

Plecak dla na laptopa ze złączem USB

Kultowy model, który wybrało aż 34% nastolatków naszej ankiety. Ten młodzieżowy plecak pochodzi ze strony https://www.brytyjka.pl/plecaki-dla-chlopcow-cat-41.html. Jego budowa przypomina skorupę żółwia, dzięki temu znakomicie chroni zawartość komory.

plecak dla młodzieży olsztyn

Plecaczek podobny do Kankena

plecaki młodzieżowe olsztyn

Uniwersalny plecak młodzieżowy do szkoły

A co wybraliśmy dla nauczycieli?

Masowo szyta galanteria męska i damska to niestety nic nadzwyczajnego na Polskim Rynku Dodatków oraz Odzieży. Dlatego, postanowiliśmy poszukać czegoś wyjątkowego dla naszych nauczycieli.

saszetki na ramię

Saszetka na ramię, szyta w Polsce

Po prawej, na zdjęciu saszetka skórzana szyta w Polsce. Doszukałam się informacji, że zakład kaletniczy Belveder, który wykonuje te saszetki na ramię, oferuje na nie gwarancję dożywotnią. Więcej informacji tutaj: https://www.belveder.com.pl/sklep/saszetki/meskie-na-ramie/.


O ostatniej chwili, aktualności dla uczniów z Regionu:

Nagrody za udział w konkursach matematycznych:

Już po raz czwarty w historii  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbyła się gala wręczenia wyjątkowych nagród, będących symbolem różnorodnych talentów i  umiejętności. Uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującego otwarcie dokonała pani Elżbieta Michalska, Dyrektor ZSO nr 4. 

            Złoto-struny za wybitne  osiągnięcia w dziedzinie matematyki,  geografii, fotografii,  oraz w różnych dyscyplinach sportowych otrzymali uczniowie gimnazjum i liceum.  Statuetką, która swoją nazwę zawdzięcza patronowi szkoły – Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, uhonorowano także „Ucznia roku” oraz „Wolontariusza roku” i ” Artystę roku”. Po raz pierwszy Złoto- strunę otrzymali członkowie Rady Rodziców, którym przyznano tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Wręczaniu nagród  towarzyszyły  fanfary, a nagrodzeni na wzór gali w Los Angeles dumnie kroczyli po czerwonym dywanie, wsród niemilknących oklasków zebranych. Imprezę uświetniły zarówno występy wokalne uczniów naszej szkoły jak również wokalisty z  Pałacu Młodzieży. Gratulujemy tym, którzy per aspera ad astra… szli w tym roku, wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych latach.

Nagrody literackie dla młodzieży

          10 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników II edycji konkursu literackiego „Młodzi bajki piszą”, organizowanego przez ZSO Nr 4 im. C. K. Norwida, a adresowanego do uczniów olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Już po raz kolejny młodzi adepci sztuki pisarskiej podjęli trud tworzenia własnego tekstu i przygotowali bajki i baśnie w zgodzie z kryteriami zaproponowanymi przez organizatorów. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury składające się z nauczycieli – polonistów ZSO4 wyłoniło zwycięzców. Nie było to łatwe. Pomysły autorów budziły podziw i zaskakiwały oryginalnością. Język i styl większości prac godny był profesjonalistów. W uroczystości wziął udział pan komisarz Marcin Świniarski, specjalista Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który wygłosił krótką prelekcję o tematyce profilaktycznej. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe z rąk pani Elżbiety Michalskiej, Dyrektor ZSO Nr 4, zaś dla pozostałych uczestników i ich opiekunów przygotowano pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Istota teatru w edukacji uczniów ZSO

22 maja 2015 roku  klasa 1 B i 3 B gimnazjum zwiedziły kulisy Teatru im. Stefana Jaracza  w Olsztynie. Młodzież poznała historię oraz  techniczne możliwości teatru, zajrzała do pracowni krawieckiej i  garderoby. W pracowni plastycznej uczniowie zostali poczęstowani dziesięcioletnią szarlotką, która ciągle robi wrażenie. Wiele tajników magii teatru od tej pory zostało przez gimnazjalistów odkryte. Wszyscy uczestnicy wycieczki edukacyjnej otrzymali w prezencie bilety wstępu na spektakl zatytułowany „ Zabawy z ogniem”, z których skorzystają już w najbliższych dniach. Wycieczka połączyła naukę z zabawą, co spotkało się z uznaniem uczniów, zadowolonych z takiej formy edukacji.

Konkursy patriotyczne

17 kwietnia 2015 r. Samanta Słomińska, uczennica klasy 3B LO, wzięła udział w konkursie „Józef Piłsudski – żywa legenda“ zorganizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie pod honorowym patronatem Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs zadedykowano pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego – w 80 rocznicę śmierci. Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej i poetyckiej.  W kategorii muzycznej: konkurs pieśni legionowej, przy dużej konkurencji i wysokim poziomie rywalizacji, Samanta zajęła II miejsce i otrzymała Srebrny Dyplom. Uczennica odniosła sukces, interpretując żołnierską pieśń „Białe róże“. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Projekt wydarzeń miejskich

Projekt INNA STRONA MIASTA tworzy nową przestrzeń do prowadzenia edukacji artystycznej i rozwijania działalności kulturalnej. W ramach współpracy Pałacu Młodzieży w Olsztynie oraz ZSO 4, w budynku przy ul. Turowskiego 3 otwarte zostały nowe pracownie artystyczne stwarzając tym samym dzieciom i młodzieży, w tym niepełnosprawnym ruchowo, możliwość edukacji kulturalnej i artystycznej. Celem projektu jest:

animowanie społecznych, edukacyjnych, kulturalnych inicjatyw w dzielnicach-sypialniach,

 – zapewnienie możliwości korzystania przez dzieci i młodzież z oferty artystycznej przygotowanej we współpracy Pałacu Młodzieży i ZSO 4 (zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne),

 –  rozszerzenie oferty służącej kreatywnemu spędzaniu/zagospodarowaniu czasu wolnego, rozwój zainteresowań i zdolności dzieci i młodzieży,

 – kształtowanie zainteresowań i zdolności artystycznych, umożliwienie zajmowania się działalnością artystyczną na poziomie amatorskim,

 – możliwość skorzystania z oferty zajęć artystycznych (plastycznych, teatralnych, muzycznych) przez dzieci i młodzież niepełnosprawną ruchowo – odpowiednie dostosowanie przestrzeni budynku.

Harmonogram zajęć w ZSO 4, przy ul. Turowskiego 3 w roku szkolnym 2014/2015

Projekt Eduscience

Uczniowie naszej szkoły, jako pierwsi w Olsztynie, uczestniczą w realizacji projektu – „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”. Jest to największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu uczniowie mogą korzystać z platformy edukacyjnej, portalu przyrodniczego i zgromadzonych tam zasobów. Możliwe są połączenia z naukowcami Polskiej Akademii Nauk, a także udział w transmisjach z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Nauczyciele mogą prowadzić lekcje z zastosowaniem materiałów interaktywnych, monitoringu przyrodniczego oraz mind mapping.

Wydarzenie konkursowe „Amadeusz”

19 lutego 2015 roku uczniowie trzech klas licealnych naszego zespołu obejrzeli spektakl pod tytułem „Amadeusz” w reżyserii Giovanny Castellanos. Opowiada on o geniuszu, który talentem wyprzedził swoją epokę, tworząc muzykę uwielbianą przez ludzi. Trudny charakter Mozarta przysparzał mu wielu wrogów, ale kompozytor wierzył, że jego talent zwycięży wszelkie przeciwności losu. Czas pokazał, że jego muzyka zachwyciła cały świat, a sztuka Petera Shaffera doskonale obrazuje historię tego wielkiego kompozytora. Uczniowie klasy Ib, IIb, IIa liceum ogólnokształcącego (łącznie około 50 osób), dużymi brawami nagrodzili grę aktorów, widowiskowe efekty specjalne oraz doskonałą muzykę kompozytora, która uświetniła spektakl. Tradycja nakazuje, żeby na około 100 dni przed maturą odbyła się studniówka. Tak też się stało w nocy z 13 na 14 lutego 2015 r. W części oficjalnej przedstawiciele tegorocznych maturzystów VIII Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Olsztynie powitali przybyłych na bal gości. Podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i wyrozumiałość; rodzicom za codzienną troskę i za to, że to dzięki nim mogli być tu i teraz. Oficjalnego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Elżbieta Michalska. Życzyła młodzieży sukcesów w czasie egzaminów maturalnych i udanej zabawy. Nadszedł czas na wspaniale zatańczonego poloneza. Młodzież, jak przystało na pierwszy w swoim życiu bal, prezentowała się niezwykle szykownie. Dziewczęta wystąpiły w pięknych kreacjach, a chłopcy w dobrze dobranych garniturach. Wyglądali świetnie, wzbudzając podziw u przybyłych na bal gości. Panowie z wielkim przejęciem poprowadzili do tańca swoje piękne partnerki. Na czas tej uroczystej i jedynej w swoim rodzaju nocy udało się odrzucić wszelkie troski i zmartwienia oraz sprawić, że królowały muzyka, taniec i dobry humor.  Trzy lata w szkolnych murach to tak niewiele, ale pozostają w pamięci na całe życie. Czas dorastania ku dojrzałości ma w sobie niezaprzeczalny urok wspólnie przeżytych chwil, tych dobrych i tych złych. To one cementują przyjaźnie i sprawiają, że warto spotkać się nawet po wielu latach. Na pewno niezapomnianą chwilą będzie i ten studniówkowy bal.

Więcej informacji będziemy dodawać na dniach!