• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • DSC00516.jpg
  • galeria2.jpg
  • mlodzik.JPG

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

KSIĄŻKA DLA KRESOWIAKA

ZASŁUŻENI DLA DIABETYKÓW

Nasza biblioteka – ważne miejsce w szkole, pełni rolę ośrodka informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Wspomaga  proces dydaktyczny i wychowawczy, edukację kulturalną  i informacyjną uczniów oraz wspiera nauczycieli w ich rozwoju zawodowym.

Księgozbiór jest skomputeryzowany, liczy  ponad 11 000 książek i płyt CD. Warsztat informacyjny biblioteki stanowią: bogaty księgozbiór podręczny, katalogi – tradycyjny              i elektroniczny, a także Internet. Oprócz ciekawego księgozbioru można skorzystać z szerokiej oferty czasopism. Zbiory systematycznie są aktualizowane i dostosowywane do potrzeb szkoły.

W bibliotece uczniowie mogą liczyć na fachową pomoc umożliwiającą im doskonalenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz posługiwania się technologią informacyjną. Ma to istotne znaczenie w rozwijaniu  indywidualnych zainteresowań i technik samodzielnego uczenia się. Młodzież chętnie korzysta  ze wskazówek  dotyczących doboru literatury,  tworzenia opisów bibliograficznych czy z podpowiedzi, jak przygotować się do egzaminu gimnazjalnego bądź maturalnego.

Różnorodne i atrakcyjne formy pracy, ciekawy wystrój oraz miła atmosfera zachęcają młodych ludzi do licznych odwiedzin i udziału w uroczystościach. Tradycją stało się wspólne organizowanie konkursów, nagrywanie okolicznościowych audycji radiowych, tworzenie wystaw i kanonu ulubionych książek. Szczególnie uroczyście obchodzone są : Miesiąc Bibliotek  Szkolnych, Światowy Dzień Książki oraz Majowe Dni Książki. Popularnością cieszy się akcja Bookcrossing – uwalniania książek.

Biblioteka szkolna jest nie tylko miejscem, w którym zdobywa się wiedzę, ale również azylem spędzania czasu wolnego i miejscem rozwoju kulturalnego.

 

GODZINY PRACY

Elżbieta Mordasewicz

BIBLIOTEKA

 

Dzień tygodnia

Godziny

Poniedziałek

8.30 – 14.30

Wtorek

8.00 - 14.00

Środa

8.30 – 14.30 

Czwartek

8.00 – 14.00

Piątek

9.15 – 15.15


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ BIBLIOTEKI !

Nauczyciel - bibliotekarz p. Elżbieta Mordasewicz

Joomla Template - by Joomlage.com