październik 2018

odwiedziło nasodwiedziło nas573812

odnis15WRZEŚNIOWE ODKRYWANIE ŚWIATA

Jak każdego roku we wrześniu, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4
w Olsztynie mieli okazję uczestniczyć w kilku ciekawych projektach.

Klasa III b VIII Liceum Ogólnokształcącego wraz z doradcą zawodowym uczestniczyła w „Salonie Maturzysty” organizowanym przez czasopismo „Perspektywy”.
Młodzież miała okazję do spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
w Łomży oraz przedstawicielami wyższych uczelni, m.in. Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, Politechniki Gdańskiej
i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Spotkanie pomogło wielu osobom podjąć ostateczne decyzje związane z wyborem przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym.

Również we wrześniu uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 8 uczestniczyli w „Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki”.
Podczas pokazu w planetarium, młodzież miała okazję poznać budowę Układu Słonecznego. Uczestnicy warsztatów organizowanych przez Wydział Geodezji Uniwersytetu
Warmińsko – Mazurskiego rysowali mapę Olsztyna. Na zajęciach „Poznaj tajemnice ukryte w swoich genach” uczniowie odkrywali tajniki ludzkiego organizmu.

Uczestnictwo w wykładach i warsztatach praktycznych poszerzyło wiedzę młodzieży. Taka forma nauki niewątpliwie uatrakcyjnia proces kształcenia.

telefon 178

telefon 180